Kanuni Seha 150 Kronik Sıkıntılar (GÜNCEL 2024)

Merhabalar Kanuni Seha 150 marka ve modele sahip motosikletin tamamen kullanıcı yorumlarına dayanarak bazı kronik sıkıntılarını listeleyeceğiz.

Çoğu kullanıcının başına gelen bu şikayette arka fren hortumunun motosiklet montajlanırken düzgün bir şekilde şaseye sabitlenmediği için egzoza yakınlığından ısı sonucu ve zamanla egzoza tamamen temas ederek; arka fren hortumunun erimesine sebep olmaktadır. Bu sebeple çoğu kullanıcının yolda giderken bir anda arka frenin tamamen tutmamasıyla beraber çoğu zaman kazaya sebebiyet vermiştir.

Motorun henüz 2-3 aylıkken bile akü şarj probleminin ortaya çıktığı görülmüştür. Akünün çok kısa sürede ömrünü tamamen bitirdiği ve artık şarj almamaya başlaması da kullanıcı yorumları arasındadır. Günlük kullanım da ilk başlarda bir problem görülmüyor günlük kullanım akünün şarj olmasına yeterli oluyor ama 1 hafta marşına basılmayan motorun aküsü hemen bitiyor. İlerleyen zamanlarda günlük kullanımda bile akşamdan sabaha kadar bile hemen akünün bittiği görülmüştür.

Yukarıda belirttiğim akü probleminden dolayı motoru sürekli takviye yaparak çalıştırmak zorunda kalınıyor. Marş motoru bulunmadığından dolayı motor da ayak marşı da bulunmuyor ve bu sebeple motoru takviye yapma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bazı kullanıcı şikayetlerinde de bu takviye işlemleri sonrasında motorun beyninde bazı arızalar oluştuğu ve özellikle motor lambasının yandığı görülmüştür.

Motorun arka amortisörünün malzeme kalitesinden ve sertliğinden dolayı çukurlara biraz hızlı girilmesi sonucu arka amortisörün kırıldığı görülmüştür. Özellikle arkada bir artçı varken veya arka kutuya koyulan herhangi ağır bir malzemeyle beraber çukura girildiğinde bu problemin daha sık yaşandığı görülmüştür.

Motorun kontak yerinin bozulduğu ve çevirdikçe sürekli döndüğü görülmüştür bu sebepten dolayı da motorun çalıştırılamadığına saptanılmıştır.

Motorun belirli bir zaman sonra anahtarsız çalıştırma özelliğinin bozulduğuna rastlanılmıştır. Bu sebebin elimizde ki kumandadan olduğu düşünülse de asıl sorunun motorun beynindeki bir arızadan dolayı olduğunu servisler açıklamıştır.

Aşırı güneşli havalarda ekrandaki yazıların okunmadığı müşteri şikayetleri arasında zaten vardı. Ek olarak zamanla güneşli havalarda uzun süre kulanım sonrasında motorun dijital ekranının kalıcı olarak solduğuna rastlanılmıştır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir