«
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji
 3. 2022’nin En İyi 5 Şifre Yöneticisi

2022’nin En İyi 5 Şifre Yöneticisi

Cyber internet security system. Lock icon technology on computer laptop screen with application icons

Hesap gerektiren hizmetlerin sayısının artmasıyla birlikte, parola yığını sinir bozucu hale geldi. Neyse ki, şifre yöneticileri modern teknoloji karmaşasını çözmenize ve hesaplarınızı güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

2022’de Parola Yöneticisinde Özellikler Neler Olmalı?

Bir parola yöneticisi nispeten basit görünebilir, ancak iyi olanı mükemmel olandan ayıran çeşitli farklı özellikler vardır.

Örneğin, bir şifre yöneticisinden beklemeniz gereken şey, uzunluk ve karakter kullanımını ayarlamanıza, formları doldururken otomatik yakalama yeteneği, platformlar arası ve tarayıcı desteği ve şifrenizi düzenleme yeteneği sağlayan bir şifre üreticisidir. . İdeal olarak, minimumda iki faktörlü kimlik doğrulamaya ve U2F gibi çok faktörlü kimlik doğrulamaya erişiminiz olmalıdır .

Bu yöneticiler ayrıca genellikle parolalarınız için size ne kadar güçlü olduklarını gösterecek bir parola sağlık puanı veya analizine sahiptir. Benzer şekilde, parolalarınız dark web’de veya başka yerlerde yayınlanan sızıntılarda görünüyorsa parola yöneticiniz sizi uyarmalıdır.

Son olarak, çok sayfalı oturum açma işlemleri de dahil olmak üzere iyi bir otomatik doldurma performansına sahip olmak istersiniz. Kredi kartı bilgileri ve pasaport numaraları gibi diğer otomatik doldurma bilgilerini eklemenize izin veren bir şifre yöneticisine sahip olmak da güzel bir bonus; sık kullanılması gereken her şeyi hatırlamak zordur, ancak aynı zamanda güvenli kalması gerekir. .

Ek özellikler büyük ölçüde kullanım durumunuza ve parola yöneticinizden ne elde etmek istediğinize bağlıdır. Ailenizle parola paylaşmak istiyorsanız, bir aile veya bire çok paylaşım özelliği kullanışlıdır. Aile abonelikleri, herkesin bilgilerini güvende tutarken maliyetlerden tasarruf etmenize de yardımcı olabilir.

Ancak, şifre yöneticileri söz konusu olduğunda en büyük karar verici olma eğiliminde olan şey arayüzdür. Hepsine iyi bir göz atmanızı ve sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçmenizi öneririz. Parola yöneticinizi kullanması çok zor veya hantal olduğu için kullanmıyorsanız, o zaman işini yapmıyor demektir!

Bunların hepsi akılda tutulması gereken çok şey var, ancak burada en iyi şifre yöneticileri için seçtiklerimiz var.

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi:  Bitwarden

Artıları

 • ✓ En iyi ücretsiz seçenek
 • ✓ Açık kaynak
 • ✓ Ucuz abonelik maliyeti
 • ✓ Çok güvenli

Eksileri

 • ✗ Temel ve minimalist kullanıcı arayüzü
 • ✗ Premium kullanıcılar için yalnızca 1 GB şifreli depolama alanı

Bitwarden ile ilgili en ilginç şey , sadece en iyi ücretsiz şifre yöneticisi değil, aynı zamanda açık kaynaklı birkaç şifre yöneticisinden biri olmasıdır. Bu, teknoloji konusunda bilgiliyseniz, sunucu dosyalarını indirebilir ve abonelik ücreti ödemeden kendiniz barındırabilirsiniz.

Tüm bunlardan geçmek istemiyorsanız, yine de Bitwarden’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz plan, yalnızca e-posta ve uygulama iki faktörlü kimlik doğrulaması ile bu listedeki diğer seçeneklere kıyasla biraz barebone . Ancak şifreli dosya depolama gibi özelliklere ihtiyacınız yoksa Bitwarden sizin için iyi bir şifre yöneticisi olacaktır.

Ek olarak, kullanıcı arayüzü ve deneyimi modern ve minimalisttir. Form doldurmada olduğu gibi, bir tarayıcı kullanırken parolaları ve kullanıcı adlarını yakalamak kolaydır.

Ne yazık ki, deneyim mobil cihazlara temiz bir şekilde aktarılmıyor, ancak Bitwarden’ı akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanmayı planlamıyorsanız, bu bir endişe olmayacaktır.

Bitwarden’ın ücretsiz katmanını gib’inin kesilmesi gibi denerseniz, yöneticinin premium özelliklerini elde etmek için yılda 10 ABD doları harcamak isteyeceksiniz. Bu katman, acil erişim, genişletilmiş iki faktörlü kimlik doğrulama ve öncelikli destek gibi özellikleri içerir. Ayrıca, bazı önemli dosyaları depolamak için mükemmel olan 1 GB şifreli depolama alanına sahip olursunuz.

En İyi Ücretli Şifre Yöneticisi:  1Password

Artıları

 • ✓ Mükemmel çoklu platform performansı
 • ✓ Sezgisel ve kullanımı kolay arayüz
 • ✓ Çok faktörlü kimlik doğrulama

Eksileri

 • ✗ Ücretsiz sürüm yok
 • ✗ Mobil deneyim daha iyi olabilirdi

Bitwarden’ın aksine, 1Password genel olarak en iyi ücretli şifre yöneticisidir. Ücretsiz bir sürümü karıştırarak ve yalnızca 14 günlük ücretsiz deneme sunarak 1Password, güçlü bir ücretli hizmete odaklanır. Beş kişiye kadar paylaşılabilen, bir kişi için ayda yalnızca 3 ABD doları veya bir aile planı için ayda 5 ABD doları tutarında uyumlu bir pakettir .

1Password fiyatına göre de birçok özelliğe sahip. Seyahat Modu, hassas verileri sınırlar arasında seyahat ederken otomatik olarak silinecek ve güvenli bir yerde basit bir tıklama ile geri yüklenecek şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca, geçici bir web bağlantısı kullanarak güvenli bilgiler göndermenize izin veren ilginç bir özellik de vardır; bu, aile parolaları gibi hassas verileri sıklıkla değiştirmeniz gerektiğinde oldukça kullanışlıdır.

Bu güvenlik özelliklerinin yanı sıra, diğer büyük satış noktası, tasarımda Bitwarden’den çok daha gelişmiş hissettiren kullanıcı arayüzü ve uygulamasıdır . 1Password, parola yöneticilerine yeni başlayanlar veya çok fazla teknik bilgiye sahip olmayan ancak yine de büyük güvenlik isteyenler için muhtemelen daha kolay olacaktır.

Her iki durumda da, 1Password için platformlar arası işlevsellik, sektördeki en iyilerden biridir ve 1Password’ün mümkün olan her yerde biyometrik oturum açmayı da desteklediğini memnuniyetle not edeceğiz. Anahtar tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama gibi biyometriden kaçınmayı tercih ederseniz, çok çeşitli alternatif kimlik doğrulama yöntemleri de vardır.

1Password’ün tek gerçek dezavantajı, yalnızca 1 GB şifreli depolama alanı elde etmenizdir; bu, Bitwarden’ın fiyatın üçte birine mal olduğu ve aynı depolama alanını sunduğu düşünüldüğünde bir hayal kırıklığıdır. Bununla birlikte, özellikle çoğu kullanım durumu bu kadar fazla depolama alanı kaplamadığı için anlaşmayı bozmuyor.

En İyi Parola Yöneticisi ve VPN Birleşimi: Dashlane

Artıları

 • ✓ Plana dahil VPN
 • ✓ Toplu şifre yönetimi
 • ✓ Harika arayüz

Eksileri

 • ✗ Zaten bir hizmetiniz varsa, dahil edilen VPN yardımcı olmaz
 • ✗ Çok sayfalı girişlerle ilgili sorun

Yukarıdaki artılar ve eksiler listesinde farkedeceğiniz ilk şey, Dashlane için VPN’i hem profesyonel hem de olumsuz olarak dahil etmemizdir . VPN’lerle ilgilenen çoğu kişinin zaten bir  VPN hizmetine sahip olduğunu ve mutlaka yeni bir hizmet aramadığını hayal ediyoruz. Bununla birlikte, bir VPN’iniz yoksa ve bir tane istiyorsanız, Dashlane ayda 5 ABD doları karşılığında harika bir fırsat.

Rakiplerine çok benzeyen Dashlane’de, yalnızca parolalarınızın ne kadar güçlü olduğunu değil, aynı zamanda yeniden kullanılıp kullanılmadığını da söyleyen bir Parola Sağlığı analizi vardır. 1Password gibi Dashlane de şifrelerinizi otomatik olarak güncelleyebileceğine söz veriyor, ancak bu özellik vuruldu veya kaçırıldı.

1Password’e çok benzeyen Dashlane’in arayüzü, çoğu insanın kullanması için oldukça sezgiseldir. Kullanım kolaylığı, anahtar tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama veya güvenli paylaşmama gibi gelişmiş özellikleri kaybetmeniz anlamına gelmez. Ne yazık ki, yalnızca 1 GB şifreli depolama alanına sahip ve bu, Bitwarden’den daha pahalı bir ürün için biraz utanç verici .

Diğer şifre yöneticileri gibi Dashlane de yerleşik bir form doldurma aracına sahiptir.

Ayrıca, iPhone ve Android’deki mobil uygulama sürümlerinin benzer işlevlere sahip masaüstü sürümüyle aynı işlevi gördüğünü bilmek sizi mutlu edecektir.

Ayrıca En İyi Şifre Yöneticilerinden Biri: LastPass

Artıları

 • ✓ Harika platformlar arası destek
 • ✓ Parola devralma seçenekleri

Eksileri

 • ✗ Ücretsiz sürüm cansız
 • ✗ Masaüstü uygulaması çok basit

LastPass , hizmetinin ücretsiz bir sürümünü sunarken, gerçek şu ki, diğer şifre yöneticilerinin ücretsiz hesapları bunu çok geride bırakıyor. Seçtiğiniz şifre yöneticisi bu ise, tüm özelliklerini elde etmek için 36$/yıllık premium hesap için ödeme yapmak isteyeceksiniz.

Premium planda LastPass, iyi bir şifre yöneticisinden bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Parola sızıntıları için karanlık web izleme, donanım güvenlik anahtarı uyumluluğu gibi çeşitli çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri ve kullanıcı dostu bir arayüze sahipsiniz. Ayrıca güvenli notlar, geçici parola paylaşımı ve 1 GB şifreli depolama alanı vardır.

Ayrıca, düşünmek pek hoş olmasa da LastPass, size bir şey olursa ve başka birinin hesaplarınıza erişmesi gerektiğinde acil erişim özelliği sunar.

Genel deneyime gelince, arayüz iyi düşünülmüş ve nispeten sezgisel, ancak masaüstü uygulaması iyileştirme için biraz alan bırakıyor. Bununla birlikte, tarayıcı uzantıları harika çalışıyor ve LastPass, akıllı cihazlarınız için uygulamanın hem iPhone hem de Android sürümlerine sahip.

Ancak bazı olumsuzluklar var. LastPass’in ücretli sürümü artık 1Password ile aynı fiyatta ancak biz 1Password’ün arayüzünü ve özelliklerini tercih ediyoruz. LastPass’in ücretsiz planı da Bitwarden’ın tekliflerine kıyasla eksik .

Bununla birlikte, LastPass’ın aile planı, 1Password’ün aylık 5$’ına kıyasla ayda 4$’dır, bu nedenle bütçeniz kısıtlıysa LastPass’ın avantajı vardır.

En İyi Çevrimdışı Şifre Yöneticisi: KeePassXC

Artıları

 • ✓ Tamamen açık kaynak
 • ✓ Kendi şifre veritabanınızı kontrol edin

Eksileri

 • ✗ Cihazlar arası senkronizasyon yok
 • ✗ Tarihli arayüz estetiği

KeePassXC , topluluk odaklı ve tamamen açık kaynaklı olması nedeniyle ilginç bir şifre yöneticisidir. Bu, yalnızca tamamen ücretsiz olduğu değil, aynı zamanda bulut veya platformlar arası senkronizasyon olmadığı için onu kurup çalıştırmanıza da bağlı olduğu anlamına gelir.

Tüm şifreleriniz yerel olarak şifrelenir ve saklanır, bu nedenle onlara yeni bir cihazda erişmek istiyorsanız şifre dosyasını kaydetmeniz, Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut depolama hizmetine yüklemeniz ve ardından indirip içe aktarmanız gerekir. yeni cihazda.

Bu çok iş gibi görünse de, gerçek şu ki, bu bulut tabanlı depolama ve senkronizasyondan daha güvenlidir ve esasen şifrelerinizin güvenliğini doğrudan sizin elinize bırakır.

Bu aynı zamanda 1 GB şifreli dosya depolama alanı, bire çok paylaşım veya listedeki diğer parola yöneticilerinden beklediğiniz özelliklerden herhangi birini almayacağınız anlamına gelir ve bu tasarım gereğidir.

Çıplak bir parola yöneticisi yaparak, KeePassXC, özellikle projenin veri ihlalleri veya hizmeti kapatan bir şirket hakkında endişelenmesi gerekmediğinden, özgür ve daha güvenli kalabilir.

Platform desteğine gelince, KeePassXC yalnızca Mac, Linux ve Windows için yazılım sunar. Telefonunuzda KeePassXC ile uyumlu bir üçüncü taraf uygulaması kullanabilirsiniz . Otomatik doldurma için KeePassXC tarayıcı uzantıları da vardır . Neyse ki, otomatik doldurma kısayol tuşu kullanılarak çalışan bir otomatik doldurma var, bu nedenle sürekli kopyalayıp yapıştırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Öyleyse KeePassXC’yi almalısınız? Bu ilginç bir şifre yöneticisidir ve kolaylıktan vazgeçerken, şifre yönetiminiz için başkalarına güvenmemek şeklinde bazı faydaları vardır. Bu size çekici geliyorsa, kesinlikle denemeye değer – sonuçta tamamen ücretsiz!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *