«
  1. Anasayfa
  2. Seyahat
  3. Airbnb Ucuz Kalacak Yerler Nasıl Bulunur?

Airbnb Ucuz Kalacak Yerler Nasıl Bulunur?

airbnb

Seyahatinizi daha ekonomik hale getirmeye çalıştıysanız, otel konaklamanızın seyahat masraflarının önemli bir kısmını oluşturduğunu bilirsiniz. Airbnb’yi otellere alternatif olarak hiç denemediyseniz, denemeyi düşünebilirsiniz.

Airbnb, insanların evlerini, kulübelerini, dairelerini ve hatta evlerinde sadece bir odayı listeleyebilecekleri, gezginlerin bir gece, bir hafta hatta aylarca kalabilecekleri bir sitedir. Airbnb, her yerde bulabileceğiniz daha benzersiz ve ilginç kaçamaklardan bazılarını sunar ve ne yaptığınızı biliyorsanız, kalmak için harika, ucuz kiralık tatil evleri bulabilirsiniz.

Kalacak Herhangi Bir Ucuz Airbnb Kiralama Bulun

Esnek bir programınız varsa ve herhangi bir yere seyahat etmeye hazırsanız , dünyanın her yerindeki Airbnb yerlerinde en iyi fırsatları bulabileceksiniz.

Bunu yapmak için, ana Airbnb sayfasından sayfanın ortasındaki Esnekim düğmesini seçin .

Esnek olmanın bazı harika fırsatlar sunacağını söylediğimizde şaka yapmıyoruz. “Esnek” seçeneği seçerseniz, çevrenizde kalacak en ilginç ve eğlenceli yerlerden bazılarını bulacaksınız.

Ancak, bu seçeneklerden bazıları için oldukça yüksek bir bedel ödemeniz gerekecek. En düşük maliyetle seyahat seçenekleri arıyorsanız , arama filtrelerini ayarlamanız gerekir.

Bunu yapmak için listelerin sağ üst köşesindeki Filtreler düğmesini seçin.

Listeyi aşağı kaydırarak “Fiyat aralığı” bölümüne gidin. Burada, maksimum fiyatı gecelik ödemek istediğiniz en yüksek fiyata taşıyabileceğiniz bir kaydırıcı göreceksiniz .

Kaydırıcının üzerindeki çizelgede dikey çubuklara dikkat edin. Bunlar, o fiyat aralığındaki mevcut kiralık yazlık hacimlerdir. Bu yararlıdır, çünkü maksimum fiyatınızı çok düşürürseniz, kalmak için neredeyse tüm olası kiralamaları kaldırmış olursunuz. 

Formun altındaki x kalır’ı seçin . Artık tüm listelerin, maksimum fiyat aralığınızın üzerindeki kiralık tatil evlerini hariç tutacak şekilde güncellendiğini göreceksiniz.

Umarız, kalacak eğlenceli yerlerin çeşitliliğinin daha düşük fiyat aralığında kaybolmadığını görürsünüz. Ağaç evler, küçük evler, göz kamaştırıcı ve hatta sahil evleri gibi en havalı seçenekleri bulacaksınız. 

Daha az olanak ve avantaj olabilir (dağ manzarası beklemeyin), ancak Airbnb’de kalabileceğiniz çok sayıda harika ucuz kiralık daire var. “Esnek” seçeneği kullanmak, oradaki tüm çeşitliliği görmenizi sağlar.

Harika Fırsatlar Almak için En İyi Airbnb İpuçları

Tam olarak ne zaman seyahat etmek istediğinizi ve bir sonraki seyahatinizde nereye gideceğinizi biliyorsanız, bu uygun fiyatlı seçeneklerin olmadığı anlamına gelmez.

Bildirimlerinizi Kontrol Edin

Rastgele fırsatlar aramak için ilk yer Airbnb hesabınızın bildirimler bölümüdür. Buna erişmek için sağ üstteki profil fotoğrafınızı seçin ve Bildirimler’i seçin .

Orada, daha önce aramış olabileceğiniz yerlerde indirimli konaklamalar veya arkadaşlarınızı Airbnb’ye davet etme ve nakit ödüller kazanma seçenekleri gibi fırsatlar görebilirsiniz.

Normal Aramalar için Fiyatı Ayarlayın

Normal arama alanını ve tarih seçiciyi kullanarak Airbnb listelerini ararsanız, fiyat aralığını yine de özelleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için listelerin sol üst kısmındaki Fiyat açılır menüsünü seçin. Bu fiyat noktasında kaç Airbnb konaklama yeri olduğunu gösteren dikey çubuklarla aynı kaydırma kontrolünü göreceksiniz.

Maksimum fiyat alanı, Airbnb konaklamanız için gecelik ödemeye hazır olduğunuz en yüksek tutarı gösterene kadar maksimum fiyat kaydırıcısını sola ayarlamanız yeterlidir.

Minimum Oda ve Yatakları Ayarlayın

İhtiyacınız olmayan şeylerle konaklama karmaşası yaşamadan en iyi fiyatları görmenin bir başka yolu da filtredeki “Odalar ve yataklar” değerlerini minimum ihtiyaçlarınıza göre ayarlamaktır.

Daha az odası ve yatağı olan yerler, daha fazla olanlardan neredeyse her zaman daha ucuzdur. Bu filtreyi ayarlayarak, kaydırıcı ile seçmiş olduğunuz fiyat aralığında bile daha yüksek fiyatlı seçenekleri kaldıracaksınız.

Doğru Mülk Türlerini Seçin

En düşük fiyat seçeneklerini bulmanın bir başka iyi yöntemi de filtredeki “Emlak türü” seçimlerini ayarlamaktır.

Bu seçimler, Airbnb kayıtlarını yalnızca size tüm ev, yatak ve kahvaltı, kabin ve daha fazlasını gösterecek şekilde ayırmanıza olanak tanır.

Genellikle en düşük fiyatlara sahip olan mülk türleri şunları içerir:

  • misafir süiti
  • çatı katı
  • Yatak ve Kahvaltı
  • Misafirhane

Bunlar tipik olarak, sahibinin aynı evde, ayrı bir girişi olan aynı binada veya aynı mülkte yaşadığı “ortak” mülklerdir. En yüksek fiyatlara sahip mülkler, tüm evler veya otel odaları olma eğilimindedir.

Ayrıca, ana kayıt sayfasındaki Yer türü açılır menüsünü seçip Özel oda veya Paylaşılan oda’yı seçerek mülk türü için filtre uygulayabilirsiniz . 

Bu mülklerin mahremiyetinde hafif bir düşüş olduğundan, fiyatlar genellikle aşağı doğru ayarlanır. Bu nedenle, en iyi fiyat için bunlar gibi paylaşılan konumları seçin.

Ayrıca Wi-Fi, eksiksiz bir mutfak, jakuzi veya klima gibi sizin için önemli olabilecek olanakların bulunmadığına da dikkat edin. Ayrıca, “ortak yaşam” seçeneklerine dikkat edin – sonunda yapmak isteyeceğiniz en son şey birinin oturma odasındaki kanepede uyumak!

Doğru Tatil Yerlerini Bulun

Tüm filtreleme çalışmalarından sonra, muhtemelen kalacak çok ucuz yerlerin listesine bakıyorsunuz. Ancak, toplam maliyetlerinizi düşürmek için ayrı listelemelerle atabileceğiniz ek adımlar vardır.

Kaydırırken, vergi öncesi toplamı yakından takip edin . Bu, gecelik fiyatın hemen altında küçük bir baskıda.

Bazı Airpnp konaklamalarının diğerlerine göre gecelik konaklamalara eşdeğer veya daha ucuz olabileceğini, ancak vergi öncesi toplamın kabaca aynı veya daha yüksek olduğunu fark edebilirsiniz.

Bunun nedeni, bazı Airbnb ev sahiplerinin temizlik veya hizmet ücretlerini hafifçe doldurarak birkaç ekstra dolar kazanmaya çalışmasıdır.

Çoğu durumda, bu dolgu çok önemli değildir, ancak düşündüğünüzü elde edemeyeceğiniz durumlar vardır. 

Ayrıca, listeler arasında gezinirken bazılarında fiyatların üzeri çizilmiş olduğunu göreceksiniz.

Bunlar, normal olarak daha yüksek fiyatlı bir Airbnb konaklamasını çok indirimli bir fiyatla elde etmek için mükemmel fırsatlardır. Çoğu ev sahibi, bulundukları yer sezon dışı olduğunda veya rezervasyonlar biraz yavaş olduğunda ve daha fazla iş yapmak istediklerinde bunları sunar.

Bunun nedeni, boş bir yerin onlara ayrılmış bir yerden daha az para kazandırmasıdır – bu nedenle sınırlı bir temelde gecelik daha azını kabul etmek hiç yoktan iyidir.

Maceralarınızın Keyfini Bütçeyle Çıkarın

Bir sonraki Airbnb kaçamağınızı bulmak için yukarıdaki tüm ipuçlarını kullanırsanız, muhtemelen uyku düzenlemelerinizden çok tasarruf edersiniz. Bu, bankayı bozmadan harika bir maceraya daha fazla para koyabileceğiniz anlamına gelir.

Airbnb’yi sevmiyorsanız ama yine de iyi seyahat fırsatları bulmak istiyorsanız, birçok Airbnb alternatifi var .

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *