«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Takipçi Satın Aldığınızda Ne Olur?

Instagram Takipçi Satın Aldığınızda Ne Olur?

İnsanlar neden Instagram takipçi satın alır? Buna değer mi? Riskler nelerdir? Öğrenmek için bir deney yaptık.

instagram-takipci-satin-al

Instagram sahte takipçi endüstrisi oldukça cazip bir teklif üzerine kuruludur: biraz para harcayın ve çok sayıda takipçi edinin. Bir gecede birkaç yüz takipçiden 10.000 veya daha fazla takipçiye gidebilirsiniz. Bu artışla birlikte, kârlar ve ortaklıklar da bunu takip edecek mi?

Balonunu patlattığım için üzgünüm ama hayır. Instagram takipçi satın almak ucuz ve kolay olsa da gizli maliyetleri çok yüksek olabilir. Instagram aldatmacanızı fark ederse itibarınızı mahvedebilir, gerçek takipçilerinizi uzaklaştırabilir ve hatta hesabınızı kaybedebilirsiniz. Instagram’da ünlü olmaya veya işinizi kurmaya çalışıyorsanız , takipçi satın almak bunu yapmanıza yardımcı olmaz.

Bu gönderide, sahte takipçi endüstrisinde size yol göstereceğiz ve Instagram takipçi satın aldığınızda neler olduğunu size göstereceğiz. Başarıya giden yolda dolandırıcılık yapmak yerine, denenmiş ve gerçek taktikleri kullanarak nasıl daha fazla Instagram takipçisi kazanacağınızı da göstereceğiz .

Instagram takipçi satın alma

İlk önce ilk şeyler: Instagram takipçi satın almanın adım adım bir göz atalım. Ondan sonra size neden paranızı ve itibarınızı korumanız gerektiğini söyleyeceğiz .

1. Sağlayıcınızı seçin

Sahte Instagram takipçisi satan çok sayıda şirket var , bu yüzden burada bolca seçeneğiniz var. Google “Instagram takipçi satın alın” ve çok şüpheli etik değerlere sahip, cesur ve yeni bir iş dünyasını keşfedeceksiniz .

Bu işletmeler, birkaç yıl öncesine göre biraz farklı çalışıyor. 2018’de Instagram, üçüncü taraf uygulamaların artık gönderi yayınlayamaması için herkese açık API’sini kapattı.

Bunun, Instagram takipçileri ve beğenileri satan işletmeler de dahil olmak üzere her türlü işletme için büyük etkileri oldu. Bir gecede bir ton bot hesabı kayboldu ve hesapları beğenen ve takip eden üçüncü taraf hizmetleri çalışmayı durdurdu. Sahte takipçi endüstrisi toparlandığında birkaç şey değişti: hizmetler, oturum açma kimlik bilgilerinizi gerektirmeyi bıraktı ve tüm takipçilerin bot değil “gerçek” ve “gerçek” olduğunu vurgulamaya başladı.

Aşağıda daha iyi bilinen perakendecilerden bazılarını bir araya getirdik, ancak bunlardan herhangi birinin kredi kartı bilgileriniz veya hesap ayrıntılarınız konusunda güvenilir olması gerektiğini garanti edemeyiz. Burada tek başınasın!

2. Planınızı seçin

Sahte takipçi sınırını keşfederken, kullanabileceğiniz birden fazla seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Bazı şirketler, düzenli ve “premium” takipçileriniz arasında bir seçim sunarken, diğerleri “yönetilen büyüme” sunar. Tüm bu planlar , genellikle atölye benzeri koşullarda çalışan düşük ücretli işçileri sömüren tıklama çiftliklerinin kullanımına dayanmaktadır . Bu onlardan kaçınmak için bir neden daha.

Temel

En temel seçenekler aynı zamanda en bariz sahte seçeneklerdir: beslemelerinde profil fotoğrafları veya gönderileri yoktur, ancak şimdilik vardırlar. Çiftçi pazarında göreceğiniz türden üstünlüklerle tanımlanacak olsalar da, bunlar en ucuz katmandır: yüksek kaliteli, tamamen doğal, serbest dolaşan… aslında, bu sonuncusu sadece yumurtalar için olabilir. Bu sahte bilgiler çok açık olduğundan, Instagram tarafından oldukça hızlı bir şekilde silinme eğilimindedirler. Devam ettikleri sürece, yayınlarınızın hiçbirini beğenmez veya yorum yapmazlar.

Premium veya aktif takipçiler

Ardından, “premium” veya “aktif” takipçileriniz var. Bu hesaplar, profil fotoğrafları ve yayınlarındaki gönderilerle biraz daha meşru görünme eğilimindedir. Şirketler, “%100 gerçek insan!!” sözü vereceklerdir. ama bunu Everest Dağı büyüklüğünde bir tuz tanesi ile alırdık. Ve temel takipçiler gibi, içeriğinizle hiçbir şekilde etkileşime geçmeyecekler.

yönetilen büyüme

Son olarak, “büyümeyi yönettik”. Bu, bir kerelik ücret veya devam eden aylık abonelik olarak sunulabilecek en pahalı sahte takipçi hizmetidir. Yönetilen büyüme hizmetleri, takipçi sayınızı artırmak için diğer Instagram hesaplarına ulaşarak etkileşim stratejinizi esas olarak işletmenizi sağlar.

Yönetilen büyüme hizmetleri, hesap ayrıntılarınızı (ekstra kabataslak!) teslim etmenizi ve hedeflemek istediğiniz hedef kitleler ve hashtag’ler etrafında bir “büyüme temsilcisine” ayrıntılı bilgi vermenizi gerektirir. Temsilci (veya onların otomatik yazılımı) daha sonra sizin adınıza beğenir, takip eder ve yorum yapar. Teorik olarak, bu daha iyi takipçilerle sonuçlanacaktır. Pratikte, feed’inizi karıştırmanın ve genel etkileşim oranınızı düşürmenin daha pahalı bir yolu.

3. Takipçi sayınızı seçin

Hala ilgileniyor musunuz? Tamam! Ardından, satın almak istediğiniz takipçi sayısını seçebilirsiniz.

Bu, bütçenize ve seçtiğiniz plana bağlı olacaktır. Temel sahte takipçiler oldukça ucuzdur, bu nedenle bir kerede 5.000 veya 10.000 satın almak isteyebilirsiniz. Neden? Eh, çünkü takipçilerde bir gecede meydana gelen büyük bir artış, Instagram ile bazı kırmızı bayrakları yükseltebilir.

Bu nedenle çoğu şirket “anında veya kademeli” teslimat seçenekleri sunar. Teoride, daha kademeli bir teslimat daha az şüphelidir. Ancak sahte ve gerçek takipçilerin oranı önemlidir, bu yüzden çok sayıda satın almadan önce iki kez düşünün.

4. Bazı beğenileri veya görünümleri ekleyin

Bu şirketlerin çoğu, her türlü sahte etkileşim için tek durak noktası olmaktan gurur duyuyor. Sonuç olarak, gönderilerinize beğeniler veya Instagram Hikayelerinizdeki görünümler için de beğeni satın alabilirsiniz.

Teoride bu, sahte takipçiler ile sahte etkileşimleri dengeleyerek güvenilirlik sağlar. Pratikte, kimseyi kandırmak pek olası değildir.

5. Dalın

Seçeneklere göz attınız ve daha iyi karar vermenize rağmen ödemeye devam etmeye karar verdiniz. Instagram kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve kredi kartı bilgilerinizi teslim etme zamanı.

Bazı şirketler sizden bir hesap oluşturmanızı isteyebilir veya doğrudan iyi şeylere atlayabilirler: ödeme bilgileri. Kredi kartı bilgilerinizi verme konusunda çekingenseniz, PayPal veya kripto para ile ödeme yapabilirsiniz.

Önemli bir not: Yönetilen büyümeyi seçmediğiniz sürece Instagram şifrenizi vermeniz istenmez.

6. Zaman ayırın

Çoğu şirket, kredi kartınızdaki ücret silindikten sonra 24-72 saat içinde yeni takipçiler göreceğinize söz verir.

Daha pahalı büyüme hizmetleri daha uzun sürer, çünkü hedeflenen katılım veya otomasyon yoluyla hesabınızı kademeli olarak büyütmeyi vaat ederler. Bu senin için ne anlama geliyor? Paranızı boşa harcadığınızı anlamanız daha uzun sürebilir.

Instagram takipçi satın almak işe yarar mı?

Kısa cevap: hayır, kesinlikle hayır.

Daha uzun cevap: Bu hizmetlerin, şüpheli kalitede Instagram takipçileri ile hesabınızı artıracağı doğrudur. Ancak Imperial’den Metric’e geçtiğinizde boyunuzun artması gibi, bu bir yanılsamadır. Sahip olduğunuz gerçek takipçilerin sayısı bile, yatırımınızdan anlamlı bir getiri sağlamayan bir gösteriş ölçüsüdür . Ancak bu gerçek takipçiler içeriğinizden gerçekten hoşlanıyorsa, muhtemelen müşterilere dönüşeceklerdir. Deneylerimizin gösterdiği gibi, en “yüksek kaliteli” sahte takipçiler bile, işinizle veya niş alanınızla hiçbir ilgisi olmayan rastgele hesaplar olma eğilimindedir. Asla gönderilerinizle ilgilenmezler, gerçek müşteriler olmazlar veya şirketiniz hakkında olumlu sözler yaymazlar.

Yani, tek amacınız daha fazla takipçiye sahip olmaksa, bu hizmetler bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. En azından geçici olarak, Instagram hesabınızdaki spam etkinliğini fark edip onu kilitleyene kadar.

Ancak başarılı bir iş kurmak, müşterilerle bağlantı kurmak ve sosyal medya stratejinizden yatırım getirisi elde etmek istiyorsanız, zamanınızı ve paranızı harcamanın daha iyi yolları vardır.

Bunun için bizim sözümüze gerek yok! Ne olacağını öğrenmek için Social Boost’tan takipçi satın aldık (sonuçları görmek için girişteki videomuzu izleyin).

Pahalı Instagram takipçileri satın aldığınızda ne olur?

Instagram takipçileri satın aldığınızda neler olduğunu öğrenmek için birkaç test yaptık. 2021’de Famoid’den ucuz anlık takipçi satın aldık. Bu yıl, bilim adına birinci sınıf bir büyüme yönetimi hizmeti için daha fazla para ödedik . Birkaç farklılık vardı.

Instagram takipçi satın almamak için 4 neden

Instagram söyleyebilir.

2018’deki büyük bot çöküşünde olduğu gibi, Instagram her zaman platformu güvenli ve özgün tutmak için çalışıyor. Bu, sahte hesapları düzenli olarak temizledikleri ve onları satın alan kullanıcıları çökerttikleri anlamına gelir. Şüpheli hesap etkinliği fark ederlerse hesabınızı askıya alabilir veya hatta kalıcı olarak silebilirler.

Markalar sizinle çalışmaktan kaçınacaktır.

Sahte takipçiler sır değildir ve meşru markalar, onları kullanan şirketler veya etkileyicilerle ortaklık yapmadıklarından emin olmak ister. HypeAuditor gibi ücretsiz araçlar , takipçi sayısını yapay olarak kimin artırdığını bulmayı kolaylaştırır.

Sahte takipçi satın alırken yakalanırsanız, güvenilirliğinizi ve itibarınızı zedelersiniz. Bu olumsuz etkiler, sahte takipçilerinizin hesaplarından çok daha uzun sürecek.

Gerçek kullanıcılar sizi takip etmeyecek.

Normal Instagram kullanıcıları bile, hesabınızın çoğunlukla sahte görünümlü hesaplar tarafından takip edilip edilmediğini fark edeceklerdir. Hiç yorumların bariz spam hesaplarından olduğu bir Instagram gönderisine baktınız mı? Havayı bozar.

Influencerlar ve şirketler genellikle, kullanıcıların 20.000 takipçisi olan bir hesabı takip etme olasılığının 200’den daha fazla olduğunu düşünerek, güvenilirliklerini artırmak için takipçi satın alırlar. Ancak kimseyi kandırmıyorsunuz ve çekmeyi umduğunuz kullanıcılar tam tersini yapacaktır.

Analitiklerinizi alt üst edeceksiniz.

Satın alınan çok sayıda takipçiniz varsa, takipçi sayınız yüksek olabilir – ancak etkileşiminiz gerçekten düşük olacaktır çünkü bu sahte takipçiler içeriğinizle etkileşime girmez.

Bu, yüksek takipçi sayısından çok yüksek katılım oranlarını önemseyen markalar ve ortaklar için rahatsız edici. İyi bir etkileşim oranı , genellikle gönderi başına %1 ile %5 arasındadır. Ne kadar fazla sahte takipçiniz varsa, bu etkileşim oranları o kadar fazla seyreltilir.

Bu aynı zamanda neyin işe yaradığını anlamanızı ve sosyal medya stratejinizi geliştirmenizi de zorlaştıracaktır . Tüm takipçileriniz gerçekse, hangi gönderilerin ve Hikayelerin daha fazla etkileşim aldığını görerek hangi içeriğe yanıt verdiklerini görmek kolaydır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *