«
  1. Anasayfa
  2. Dini Bilgiler
  3. İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir 2

İstiharede yeşil görmek ne anlam taşır? Anlam bakımından yeşil görmek, Allahü Teala’dan hayır talep etmeyi gösterir. Yapılmak istenen bir işin iyi mi kötü mü olduğunu anlamak üzere, Allah’tan istemek, dilemektir. İnsanın başına gelecek bir hadise, Allah bildirmedikçe bilinmez. Dolayısıyla herhangi bir konuda hayırlı olup olmadığını öğrenmek, hayırlı olanı gönle yatıştırması için Allahü Teala’ya dua edilmelidir. Peki, İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

 Her ne kadar daha önce İstihare’ye yatmayanlar bunu zor gibi düşünse de oldukça kolay bir yapısı vardır. Öncelikle iki rekat namaz kılınması ardından da dua edilmesi yeterlidir.

İnsanlar özellikle önemli bir konuda karar vermede sıklıkla yaşar. Örnek olarak bir işin yapılıp yapılmaması, evlilik gibi bir kararın alınması konusunda ciddi endişeler yaşanabilir. İşin hayırlı olup olmayacağı konusu merak edilir. Bu noktada istişare ederek, Allahü Teala’dan yardım istenir. Böylece hayırlı olmasını, hayırlı bir şekilde gerçekleşmesi talep edilir.

İstihare rüyasında hangi renkler görülür sadece yeşil ile sınırlı değildir. Farklı renkler yer almakta olup bunların her biri değişik anlamları taşır.

İstihare’de Hangi Renkler Görülür ve Anlamları Nelerdir?

Her ne kadar istiharede sadece belirli renklerin görüldüğü düşünülse de sadece yeşil ile sınırlı değildir. Bu konu oldukça geniş bir şekilde yorumlanır. Bu bakımdan istiharede yeşil görmek ne anlama gelir, hayır için yorumlanır. Bunun yanı sıra beyaz da aynı şekilde, yani hayra yorumlanır.

Dolayısıyla evlilik için bir istihare yapılmış ve beyaz, yeşil gibi renkler görülmüşse hayra yorumlanabilir. Ancak istihare sonrasında farklı renkler de görülebilir. Siyah görmek şerre yorulur. Bunun dışında kırmızı da vardır.

İstiharede kırmızı görmek de aynı biçimde şer için yorulur. Dolayısıyla kişiler istihare için yatılan durumun hayırsız olduğunu anlayabilir. Eğer istihare 7 gün yapılmış ancak rüya görülmemişse kalbe bakılmaktadır. Peki, İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare’de Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare yapıldıktan sonra her rengin bir anlamı vardır. Bu nedenle kişiler bunların anlamlarını sıklıkla düşünür. İstiharede yeşil görmek ne anlama gelir bu noktada hayra yorulan bir konudur.

İnsanlar hayatları boyunca çok sayıda karar alır. Bunların bazıları oldukça ciddi olduğu için sık sık düşünülür. Örnek olarak işten ayrılma, yeni bir işe girme, evlilik yapma, bir yere seyahat etme gibi durumlarda, iki seçenek arasında kalınmışsa hangisinin daha olumlu, hayırlı olduğu merak edilir. Zira yanlış, kötü sonuçlar alınması istenmez.

İstihare de bu amaçla yapılır. Böylece en hayırlısı Allahü Tealadan istenir. Böylece bir evliliğin  hayırlı olup olmayacağı, işten çıkmanın veya bir işe girmenin hayırlı olup olmayacağı anlaşılabilir. Eğer bir istihare yapmışsanız ve yeşil renk görmüşseniz bu hayra yorulur.

İstiharede koyu yeşil görmek böylece yapacağınız evliliğin, gireceğiniz işin veya yapacağınız seyahatin sizin için hayırlı olduğuna işaret eder.

İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?
İstiharede Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Nasıl Yapılır?

İstiare nasıl yapılır bilmeyen kişiler için oldukça zor görünebilir. Ancak oldukça rahat, pratik bir işlemdir. İstihare birçok durumda gerçekleştirilebilir. Böylece bir şeyin hayırlı olup olmadığı öğrenilebilir. Özellikle ev alma, iş yeri açma, bir işe başlama ve evlenmede tavsiye edilir.

İstihare için ilk olarak bu namaza durulur. Birinci rekatında Kafirun, ikinci rekatında ise İhlas suresi okunmalıdır. Bunun ardından da istihare duası okunur. Böylece kişiler arzusunu, niyetini Allahü Teala’ya açar. Sonrasında da kıbleye dönerek yatılır.

Bu noktada bir kişinin, farklı kişi adına istihare yapıp yapamayacağı da merak edilir. Bu anlamda farklı biri için istihare gerçekleştirilemez. Dolayısıyla kişilerin kendinin bunu yapması gerekir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *