«
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Snapchat Puanı: Nasıl Çalışır ve Nasıl Arttırılır?

Snapchat Puanı: Nasıl Çalışır ve Nasıl Arttırılır?

snapchat

Snapchat puanı (diğer adıyla Snap Puanı ), mesajlaşma ve sosyal ağ uygulamasında diğer kullanıcılarla etkileşim sıklığına göre tahakkuk eden puanları tanımlar. Bu yazıda Snapchat’in puanlama sistemini oluşturan unsurları vurgulayacağız.

Ayrıca Snapchat puanınızı nasıl kontrol edeceğinizi, puanınızı nasıl artıracağınızı, arkadaşınızın Anlık Puanını nasıl kontrol edeceğinizi ve Snap Skoru ile ilgili sorunları nasıl gidereceğinizi öğreneceksiniz.

Snapchat Puanınızı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Snap Puanınız, Snapchat profil sayfanızdadır. Anlık Puanınızı istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz, ortak arkadaşlarınız da yapabilir. Android veya iPhone’daki Snapchat uygulamasında Snap Puanınızı nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Snapchat’i açın ve sol üst köşedeki profil simgesine veya Bitmoji’ye dokunun.
 2. Profil adınızın ve Snapcode’unuzun altındaki sayı Snapchat puanınızdır. Şimdiye kadar gönderdiğiniz ve aldığınız toplam Snap sayısını görmek için Snapcore’a dokunun.

Arkadaşınızın Snapchat Puanını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz? 

Snapchat , tıpkı sizinkini kontrol edebilecekleri gibi, arkadaşlarınızın Anlık Puanlarını kontrol etmenizi sağlar. Ne yazık ki, hiçbir puan tablosu arkadaşlarınızın Anlık Puanlarını tek bir sayfada birleştiremez. Bu nedenle, Snap Puanlarını tek tek kontrol etmek için arkadaşlarınızın profillerini ziyaret etmeniz gerekecek.

 1. Snapchat’i açın, sol üst köşedeki profil simgesine dokunun ve “Arkadaşlar” bölümünde Arkadaşlarım’a dokunun .
 2. Snap Puanını kontrol etmek istediğiniz kişiyi seçin. Ardından, profil ekranını açmak için kişinin ekran resmine dokunun.
 3. Arkadaşınızın Snapchat kullanıcı adının ve ekran resminin altındaki sayı , onun Snap Puanıdır.

Ortak arkadaş değilseniz, bir kullanıcının Anlık Puanını görmezsiniz. Yani kişiyi takip ediyorsun ama o kişiyi takip etmiyor. Ya da belki seni arkadaş listesinden çıkardılar/sildiler.

Snap Puanınızı Nasıl Artırırsınız?

Snap Puanınızı yükseltmenin anahtarı, diğer Snapchat kullanıcılarıyla daha fazla bire bir etkileşimde bulunmaktır. Snapchat puanınızı artırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Snap Gönderme ve Alma : Arkadaşlarınızdan ne kadar çok Snap (yani resim ve video) gönderirseniz ve alırsanız, Snapchat puanınız o kadar hızlı artar. Bu nedenle, en iyi arkadaşlarınızla Snapchat çizgilerini sürdürmek, profillerinizdeki Snapchat numaralarını muazzam bir şekilde artıracaktır.

2. Hikayeleri Düzenli Olarak Paylaşın ve Görüntüleyin : Paylaştığınız ve görüntülediğiniz hikayeler ( özel Snapchat Hikayeleri dahil ) Snapcore’unuzu da etkiler. Daha fazla hikaye yayınlayın, arkadaşlarınızın Hikayelerini görüntüleyin ve Snapchat puanınızın hızla yükselmesini izleyin.

3. Daha Fazla Keşfet Videosu İzleyin : Keşfet bölümünde içerik oluşturuculardan, yayıncılardan ve topluluk üyelerinden rastgele videolar izlemek de Snapchat puanınıza büyük ölçüde katkıda bulunabilir.

Diğer Snapchat kullanıcılarıyla ne kadar çok etkileşim kurarsanız, Snap Puanınız o kadar hızlı artar. Doğrudan mesaj alışverişinin Snapchat puanınız üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını unutmayın.

Bunlar, Snap Puanınızın büyümesine bağlı olan temel unsurlardır. Snapchat puanınızı eşit derecede etkileyip etkilemediklerini veya bir öğenin diğerine göre daha fazla ağırlık taşıdığını söyleyemeyiz. Yalnızca Snapchat, “süper gizli, özel denklem” puanlama algoritmasını kullanarak kullanıcıların Snap Puanını nasıl hesapladığını bilir.

Snapchat Puanı Nasıl Çalışır? Hangi Amaca Hizmet Eder?

Snap Puanının anlamı tam olarak nedir? Daha yüksek puana sahip kullanıcılar özel veya premium Snapchat özelliklerinden yararlanıyor mu? Snapchat puanınız düşükse hiçbir şeyi kaçırır mısınız?

Snapchat puanı, uygulamayı kullanmaya devam etmenizi sağlamak için temelde eğlenceli bir kavramdır. Platformda ne kadar aktif olduğunuzu bildiren işlevsel olmayan bir ölçüm. Aktif bir Snapchat kullanıcısı olduğunuz için kazandığınız bir övünme hakkı. Skor ayrıca profilinizi aktif ve ilgi çekici bir kullanıcı olarak konumlandırır.

Snap Puanınız, ne kadar yüksek olursa olsun, hiçbir gizli veya özel özelliğin kilidini açmaz. Ayrıca, Snap Puanı düşük olan kullanıcılar üzerinde size herhangi bir özel ayrıcalık vermeyecektir.

Snapchat Puanı Güncellenmiyor veya Artmıyor

Arkadaşlarınızla düzenli olarak etkileşime geçemezseniz ve etkileşime geçemezseniz Snapchat puanınız düşebilir. Daha da kötüsü, bu faaliyetlere devam ettiğinizde puan artamayabilir. Ancak endişelenmeyin, Snapchat puanınızın tekrar artmasını sağlayacak basit bir tüyo var: Snapchat’ten çıkın ve hesabınızı uygulamaya yeniden bağlayın.

Snapchat oturumunu kapatmak ve tekrar oturum açmak için aşağıdaki adımları izleyin. Ancak devam etmeden önce, Anılarınızdaki anlık görüntülerin tamamen yedeklendiğinden emin olun. Aksi takdirde önemli fotoğraf ve videoları kaybedebilirsiniz.

 1. Android veya iOS cihazınızda Snapchat’i açın ve sol üst köşedeki profil simgesine veya avatara dokunun.
 2. Snapchat’in ayarlar menüsünü açmak için sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun .
 1. Ayarlar menüsünün en altına gidin ve Oturumu Kapat’ı seçin .
 2. Henüz yedeklenmesi gereken Anılar olduğuna dair bir bildirim uyarısı alabilirsiniz. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı kaybetmemek için enstantaneleri yedeklemek için Şimdi Yedekle’yi seçin . Aksi takdirde, devam etmek için Yine de Oturumu Kapat’ı seçin

Snapchat oturumunuzu kapatmadan önce, anlık görüntülerinizin tamamen Anılar’a yedeklendiğinden emin olun. Bunu yapmamak, Snap’leri cihazınızdan silebilir.

 1. Snapchat’i kapatıp yeniden açın, hesabınızda oturum açın ve Snapchat puanınızı artırabilecek etkinlikler gerçekleştirin.

Anlık Puan Puanlarını Kaybedebilir misiniz?

Doğal olarak Snapchat puanlarını kaybedemezsiniz. Bu nedenle, uygulamayı birkaç gün veya hafta boyunca kullanmazsanız, Anlık Puanınız yalnızca sabit kalır; puan kaybetmezsiniz. Ancak, Anlık Puanların düştüğü nadir durumlar olduğunu belirtmekte fayda var . Bunun nedeni Snapchat uygulamasındaki yazılım hataları veya aksaklıklar olabilir.

Snap Puanınız bir miktar düşerse, cihazınızın uygulama mağazasına gidin ve Snapchat’i en son sürüme güncelleyin. Bu sorunu çözmeli. Aksi takdirde, şikayette bulunmak için Snapchat uygulamasındaki Sorun bildir formunu kullanın.

Daha Fazla Snapchat Puanı Kazanın

Özetle, Snap Puanları, diğer Snapchat kullanıcılarıyla etkileşim kurduğunuz ve uygulamayı daha sık kullandığınız için kazandığınız puanlardır. Bunu bir oyunlaştırma tekniği olarak düşünün. Önceden, yüksek bir Snap Skoru, özel kilometre taşları için kutlama emojileri olan Snapchat Trophies’in kilidini açacaktı. Bununla birlikte, Snapchat Kupaları artık geçersizdir , bu nedenle Snapchat puanlarını toplamanın gerçekten işlevsel veya pratik hiçbir faydası yoktur.

Bu arada, Snapchat puanlarını sattığını veya artırdığını iddia eden üçüncü taraf uygulamalara veya web sitelerine karşı dikkatli olun. Bu, Snap Puanınızı gerçekten artıramayacakları için tamamen para kaybıdır. Ayrıca, bunu yapmak Snapchat hesabınızı kilitleyebilir veya yasaklayabilir. Snap Puanınızı artırmanın gerçek ve hızlı yolu, arkadaşlarınızla ve Snapchat ile etkileşimlerinizi daha sık artırmaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *