«
 1. Anasayfa
 2. Oyun
 3. The GUNK Oyun İncelemesi

The GUNK Oyun İncelemesi

the-gunk
7.5Ortalama Skor

The GUNK Oyun İncelemesi

 • görseller
  9
 • Oynanış
  6
 • Harika görseller
 • Zorlayıcı karakterler
 • Eğlenceli platform oluşturma
 • Kısa Süreli
 • Harita yok

Görünüşe göre Microsoft ve Sony arasındaki konsol münhasırları için savaş her zamankinden daha şiddetli ve bu, her bir münhasırlığın biraz dikkat çekme eğiliminde olduğu anlamına geliyor. Muhtemelen bu yüzden geliştirici Image & Form ve yayıncı Thunderful Publishing’den bir aksiyon platform oyunu olan The Gunk , olduğu gibi pazarlandı. Atmosferik sanat tarzı da şüphesiz yardımcı oldu ve oyunun Xbox platformu için oldukça uygun görünmesini sağladı. İlk fragmanları gördüğümde satıldığımı biliyorum ve bunu yapmam ilk başta beklediğimden daha uzun sürmüş olsa da sonunda düşüncelerimi vermeye hazırım.

The Gunk oynamaya başladığımda muhtemelen en çok dikkatimi çeken şey görsellerdi . Oyunun ayarını, hem karanlık hem de bozuk alanlar ve yemyeşil bölümler için çok fazla sevginin harcandığı açıktır. Yerli bitkiler ve hayvanlar benzersiz olarak göze çarpıyor, ancak dikkatleri genel histen veya oyundan uzaklaştıracak kadar çılgın değiller. Oyunun “gereksiz” kelimesini emmenin eğlencesinin bir kısmı, çevredeki alanın karanlık ve ölüden parlak ve renkliye dönüşmesini izlemek; gerçekten bakmak harika. Saniyede 60 kare sorunsuz çalıştığında, bu çok daha iyi; Gunk , daha yüksek kare hızından bunun gibi bir oyunun olacağını düşündüğümden daha fazla yararlanıyor.

Görsel ihtişam bekleniyordu, ancak beni şaşırtan oyun oldu. Fragmanlardan ve ekran görüntülerinden, bu oyunun keşif ve belki de hayatta kalmaya odaklanmasını bekliyordum. Zanaat için malzeme toplamanın erken tanıtımı, kesinlikle ikincisine işaret ediyor. Ama çoğunlukla, The Gunkaslında kısa, çok doğrusal bir platform oyunudur. Çok hafif bir hareket ve biraz sinir bozucu navigasyon ve kafa karıştırıcı var, ancak çoğu zaman hepsi doğrusal. Şimdi, bunu mutlaka kötü bir şey olarak görmüyorum; Bazen lineer oyunları severim. Ama hiç de beklediğim gibi değildi ve piyasaya sürülmesine yakın okuduğum incelemelerden yalnız değildim. Yine de, bir kez yataklarımı aldığımda, bu dünyanın etrafında platform kurmaktan ve çöpleri emmekten gerçekten keyif aldım. Ne bekleyeceğinizi bilerek girerseniz, oynamaya değer.

Buna rağmen, onu daha yüksek bir tavsiye olmaktan alıkoyan bazı tartışmalı tasarım kararları var. Bahsettiğim gibi, seyahat çoğunlukla doğrusal olmakla birlikte, daha karmaşık navigasyon gerektiren bölümler var. Ve oyun dünyası ne kadar güzel olursa olsun, birçok yer aynı görünüyor. Bu nedenle, bir harita çok yardımcı olacaktır ve bir tane yoktur. En son görevinizi verildikten sonra bile tekrar kontrol edemezsiniz. Bazı alanları eğlenceden çok sinir bozucu hale getirdiği için geliştiricilerin neden bu şekilde gitmeye karar verdiğine dair hiçbir fikrim yok. Yükseltmeleri oluşturmak için bileşen arama ihtiyacı da sonradan düşünülmüş bir şey gibi geliyor, ancak oyun oynamayı bir haritaya sahip olmamak kadar engellemiyor.

Peki, The Gunk’ı önerebilir miyim ? İlk başta göründüğü gibi olmasa da, oynamanın eğlenceli olduğunu ve harika göründüğünü düşünüyorum. Süslü yeni konsolunuzu veya ekranınızı gösterecek bir şey arıyorsanız, çok daha kötüsünü yapabilirsiniz. Neye bulaştığınızı biliyorsanız, bundan zevk alacağınızı düşünüyorum. Kaybolmamak için adımlarını izlediğinden emin ol.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *