«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya
  3. TikTok İçin İpuçları ve En İyi Bilgiler

TikTok İçin İpuçları ve En İyi Bilgiler

tiktok-1

TikTok, kısa videolar merkezli bir sosyal medya uygulamasıdır.

Birçok kişi bunu, YouTube’un beş ila 120 saniye arasında değişen videolardan oluşan küçük bir versiyonu olarak düşünüyor. TikTok, kendisini “yaratıcılık ilham ve neşe getirme” misyonuyla “kısa biçimli mobil videolar için önde gelen hedef” olarak adlandırıyor.

İçerik oluşturucular, geniş bir müzik kitaplığının yanı sıra çeşitli filtrelere ve efektlere erişebilir.

TikTok’taki parçaların yüksek meme potansiyeli var ve uygulamayı bir hitmaker’a dönüştürdü.

Lil Nas X’in reçeli “Old Town Road” buna en iyi örnek. TikTok’ta 67 milyona yakın oynamayı kemente ederken , single, Billboard Hot 100’de 1 numaraya yükseldi ve 17 hafta boyunca rekor kırarak burada kaldı.

Kritik olarak, TikTok içerik keşfini deneyiminin merkezi haline getirir. Sizin İçin Sayfası , TikTok algoritması tarafından küratörlüğünü yapılan dipsiz bir video akışı sunar . Video beslemesi, uygulama açılır açılmaz oynatılır ve izleyicileri anında içine çeker.

TikTok nasıl çalışır?

TikTok, Sizin İçin Sayfaları aracılığıyla her kullanıcıya bir dizi kişiselleştirilmiş video sunar: takip ettiğiniz hesaplardan videolar ve size çekici geleceğini düşündükleri diğer içeriklerden oluşan bir karışım.

Bu, genellikle Doja Cat’le dolu bir çanta. İşte nasıl katılacağınız.

TikTok’ta neler yapabilirsiniz?

Videoları izleyin ve oluşturun: Videolar, TikTok deneyiminin merkezinde yer alır. Durdur ve başlat kaydı, zamanlayıcılar ve diğer araçlarla uygulama içinde yüklenebilir veya oluşturulabilirler.

Canlı akış da bir seçenektir. Kullanıcılar görsel filtreler, zaman efektleri, bölünmüş ekranlar, yeşil ekranlar, geçişler, çıkartmalar, GIF’ler, emoji ve çok daha fazlasını ekleyebilir.

Müzik Ekle: TikTok’un kapsamlı müzik kitaplığı ve Apple Music ile entegrasyonu, uygulamanın diğer tüm sosyal platformları geride bıraktığı yerdir. İçerik oluşturucular, çalma listeleri, videolar ve daha fazlasıyla şarkı ve ses ekleyebilir, yeniden düzenleyebilir, kaydedebilir ve keşfedebilir.

Etkileşim: TikTok kullanıcıları beğendikleri hesapları takip edebilir ve beğendikleri videolara kalp, hediye, yorum veya paylaşım verebilir. Videolar, hashtag’ler, sesler ve efektler, kullanıcının Favoriler bölümüne eklenebilir.

Keşfet: Keşfet akışı tamamen trend olan hashtag’lerle ilgilidir, ancak kullanıcılar ayrıca anahtar kelimeleri, kullanıcıları, videoları ve ses efektlerini de arayabilir. İnsanlar, kullanıcı adlarını arayarak veya benzersiz TikCode’larını tarayarak arkadaş ekleyebilir.

Profilleri keşfedin: TikTok profilleri, bir kullanıcının aldığı toplam kalp sayısının yanı sıra takip ve takipçilerin bir listesini gösterir. Twitter ve Instagram’da olduğu gibi, resmi hesaplara mavi onay işaretleri verilir.

Sanal paralar harcayın: Paralar, TikTok’ta Sanal Hediyeler vermek için kullanılabilir. Bir kullanıcı bunları satın aldığında elmas veya emojiye dönüştürebilir. Elmaslar nakit olarak değiştirilebilir .

İnsanlar tipik olarak TikTok’u nasıl kullanır?

Dans ve dudak senkronizasyonu: TikTok, Musical.ly’nin DNA’sından doğduğundan ( yukarıda TikTok’un tarihini okudunuz, değil mi?) Platformda dudak senkronizasyonu ve dans gibi müzikal aktivitelerin çok büyük olması şaşırtıcı değil.

TikTok Trendleri: TikTok Challenges olarak da bilinen bu memler tipik olarak popüler bir şarkı veya hashtag içerir. #ButHaveYouSeen ve #HowToAdult gibi trend olan şarkılar ve etiketler , kullanıcıların dans hareketlerini denemeleri veya bir tema üzerinde kendi varyasyonlarını oluşturmaları için uyarı görevi görür.

TikTok Duets : Duets, kullanıcıların başka bir kişinin videosunu örneklemelerine ve kendilerini videoya eklemelerine olanak tanıyan, TikTok’ta popüler bir ortak çalışma özelliğidir. Düetler, orijinal ortak çalışmalar, remiksler, sahtekarlıklar ve daha fazlasını içerebilir. Lizzo, Camila Cabello ve Tove Lo gibi sanatçılar, bu formatı single’ları tanıtmak ve hayranlarla bağlantı kurmak için kullandı.

TikTok Stitching: TikTok’un Stitch aracı, diğer kullanıcıların videolarını kopyalamanıza ve eklemenize olanak tanır (elbette, Stitching etkinleştirilmişse). Bu işlev, videolara veya yanıtlara tepki verir – TikTok’un içerik oluşturma yoluyla sohbeti teşvik etmesinin başka bir yolu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *